اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / آنلاین مارکتینگ چیست؟

آنلاین مارکتینگ چیست؟

مجموعه اقدامات اینترنتی که به منظور گسترش و رواج برندهای تجاری به کار می روند را آنلاین مارکتینگ می نامند. آنلاین مارکتینگ با هدف فروش بیشتر محصولات و خدمات انجام می شود. طیف وسیعی از عناصر بازاریابی در آنلاین مارکتینگ مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع آنلاین مارکتینگ روش‌های  بازاریابی سنتی را منسوخ نموده  و مکانیزم های نوین بازاریابی را به همراه دارد.

 

مزایای آنلاین مارکتینگ به شرح زیر است:

 • افزایش پتانسیل شرکت ها برای فروش بهتر و بیشتر محصولات و خدماتشان
 • از میان برداشتن هزینه تبلیغات و بازاریابی های سنتی
 • برقراری ارتباط با مشتریان به شکلی موثر
 • داشتن کنترل و مدیریت بر روی شرایط بازار
 • بهبود دادن ارائه خدمات به مشتریان
 • ایجاد رقابت سالم و امکان بررسی عملکرد رقبا
 • دادن حق انتخاب به مشتریان و انعطاف پذیری
 • آنالیز موثرتر داده ها
 • در اختیار دااشتن بازار تبلیغاتی وسیع تر
 • امکان تبلیغ در ۲۴ ساعت شبانه روز و بدون محدودیت جغرافیایی

آنلاین مارکتینگ چگونه انجام می شود؟

با در نظر گرفتن موضوع کسب و کار، آنلاین مارکتینگ انجام می شود. بنابراین چگونگی انجام آنلاین مارکتینگ برای شرکت‌های مختلف به یک شکل انجام نمی شود. از مولفه های مهمی که در تمامی پروژه‌های آنلاین مارکتینگ مورد توجه است، در اختیار قرار دادن اطلاعات مفید مصرف کنندگان است. نا گفته نماند که نحوه مدیریت سیستم ارتباطی با مشتریان نیز تاثیر بسزایی در اجرای آنلاین مارکتینگ به شکل موفق دارد.

یکی از ارکان مهم و کلیدی در آنلاین مارکتینگ صبور بودن برای کسب نتیجه مطلوب است. در واقع برای برقراری ارتباط با مشتریان و تاثیرگذاری بر روی آن‌ها، زمان زیادی لازم است. پس از فرآیند تاثیرگذاری بر مشتریان، باید مدت زمانی را نیز برای دریافت بازخورد از جانب آنان اختصاص دهید. توجه داشته باشید که صرفا تحت تاثیر قرار دادن مشتریان منجر به خرید کردن آنان از شما نمی شود و باید زمانی را برای تصمیم گیری و انتخاب آن‌ها در نظر بگیرید.

ترکیبی از ابزارهای فنی و ایده های جدید آنلاین مارکتینگ را تشکیل می دهند. طراحی و بهینه سازی سایت در زمره تکنیک های فنی قرار می گیرند و ترکیب آن‌ها با طرح‌های جدید تبلیغاتی و فروش موفقیت آنلاین مارکتینگ را رقم می‌زند. سه فاکتور مهم و حیاتی در آنلاین مارکتینگ عبارتند از:

 1. رعایت نکات تجارت الکترونیک

روش اصلی در تجارت الکترونیک فروش محصولات آنلاین می باشد. در این شیوه شرکت ها به صورت مستقیم به برقراری ارتباط با مشتریان نمی پردازند و ارتباطات آن‌ها کاملا غیر مستقیم است. دریافت وجوه مشتریان با استفاده از درگاه های بانکی ، به کار گیری روش های پستی به منظور ارسال محصولات به مشتریان و در نهایت دادن حق انتخاب به مشتری، مواردی هستند که باید در تجارت الکترونیک رعایت شوند.

 1. وب سایت ها در آنلاین مارکتینگ

آنلاین مارکتینگ در بستر وب سایت انجام می‌شود و تنها با استفاده از وب سایت برقراری ارتباط با مشتریان به نتیجه مطلوب می‌رسد. همچنین می‌توان از وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی نیز در کنار وب سایت استفاده کرد. جهت کسب دانش بیشتر در زمینه طراحی وب سایت با ما همراه باشید.

 1. بازاریابی دیجیتالی

بازاریابی دیجیتالی مهمترین بخش آنلاین مارکتینگ می باشد. برای کسب نتیجه باید تبلیغات محصولات و خدمات شما به شکلی منطقی و مناسب انجام شود. مشتریان باید با محصولات و خدمات شما آشنا شوند و نام تجاریتان در ذهنشان ماندگار گردد. اطلاع رسانی به مشتریان و دادن آگاهی به آن‌ها درباره نحوه استفاده، ویژگی‌ها و مزایای محصولاتتان نقش مهمی را در تصمیم گیری و خرید آن‌ها ایفا می‌کند. بازاریابی دیجیتالی برای فروش بهتر محصولات ضرورت دارد و از طریق آن مشتریان برای خرید ترغیب می‌شوند.

آنلاین مارکتینگ چیست؟
آنلاین مارکتینگ چیست؟

آنلاین مارکتینگ در یک نگاه کلی

بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین که به عنوان بازاریابی اینترنتی (Online Marketing) نیز شناخته می شود، به کسب در آمد اینترنتی و فروش محصولات و خدمات در اینترنت منجر می شود. حوزه وسیعی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد چرا که نه تنها بازاریابی از طریق اینترنت را در بر می گیرد، بلکه شامل کلیه فعالیت‌ها و بازاریابی‌های آنلاین همچون ایمیل، پیامک و … است.

امکان خرید کالاها، محصولات یا خدمات با پیدایش اینترنت، تقریبا برای همگان بوجود آمده است. فروش از طریق اینترنت، سبک مدرن و جدیدی از بازاریابی است که نسبت به بازاریابی به شیوه‌های سنتی بسیار سودمندتر بوده و برای کلیه کسب و کارهای کوچک و بزرگ سودمند است. هسته اصلی بازاریابی اینترنتی نکاتی هستند که باید آن ها را رعایت نمود. نکات مذکور عبارتند از استفاده از ابزارهای حیاتی مانند وب سایت ، به کار گیری شبکه های اجتماعی، بررسی بازار هدف و مخاطبان جهت فروش بیشتر.

همواره در نظر داشته باشید که بازاریابی اینترنتی مجموعه‌ای کامل و هماهنگ از فعالیت های هدفمندی را شامل می شود.  این فعالیت‌ها در راستای معرفی و ارائه محصولات شما به شکل مستقیم و غیر مستقیم هستند که روش مستقیم از طریق وب سایت شما و غیر مستقیم با استفاده از سایت های معروف و پر طرفدار صورت می گیرد.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

چند نکته برای طراحی سایت بهتر

فهرست مطالب1  از طرح های رنگی شلوغ اجتناب کنید.2  در مورد تصاویر وب سایت فکر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =