اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / موبایل مارکتینگ چیست؟

موبایل مارکتینگ چیست؟

موبایل مارکتینگ در واقع جدیدیترین و رایج ترین روشی است که امروز برای تبلیغات و بازاریابی از آن استفاده می شود. نفوذ روز افزون موبایل در زندگی‌ افراد باعث شده تا شرکت‌ها با استفاده از بستر گوشی های هوشمند و به صورت دیجیتالی، خواسته ها و نیازهای جامعه را تامین نموده و به فروش و بازاریابی از طریق موبایل روی بیاورند. هزینه کم تبلیغات دیجیتالی و بازدهی بالا در موبایل مارکتینگ باعث شده که مدیران شرکت‌ها به راحتی و با آسودگی خاطر این روش را در بین صدها روش دیگری که امروزه برای فروش و کسب درآمد بیشتر بکار می برند استفاده کنند. موبایل مارکتینگ دقیقا نقطه مقابل بازاریابی سنتی است.

شرکت‌ها معمولا هزینه بالایی را سالانه صرف تبلیغات موبایلی می کنند و این روش در سراسر جهان فراگیر شده است. سهم تبلیغات موبایلی یا همان موبایل مارکتینگ بالغ بر ۴۰ درصد از تبلیغات دیجیتالی است و انتظار می رود این میزان تا سال ۲۰۱۹ میلادی به ۷۰ درصد برسد.

 

اهمیت موبایل مارکتینگ چیست؟

دنیای تجارت آنلاین و به طور کل دیجیتال مارکتینگ با شتاب زیادی در حرکت است و در تجارت‌های امروزی کشورمان ایران دیجیتال مارکتینگ و شاخه های آن از جمله موبایل مارکتینگ روند افزایشی و رو به رشدی داشته اند. درست است که هنوز عده اندکی با مزایا و راه های صحیح به کار گیری موبایل مارکتینگ آشنا نیستند ولی خیلی زود گرایش مردم به این روش ۱۰۰ درصدی می شود. علت این امر آن است که گوشی های موبایل امروزه به جزئی جدانشدنی از زندگی بشر تبدیل شده اند و هر فرد در هر حال و در هر کجا که باشد گوشی موبایل هوشمند خود را به همراه دارد. این همراهی در همه ساعات شبانه روز به صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ کمک می کند تا بتوانند به راحتی از این فرصت استفاده نموده و تبلیغات خود را در همه حال به گوش شما برسانند.

موبایل مارکتینگ چیست؟
موبایل مارکتینگ چیست؟

روشهای موبایل مارکتینگ

با تولید یک محتوای تبلیغاتی جذاب می توانید با امکان ارسال پیامک انبوه مخاطبان مورد نظر خود را جذب نمایید. پیامک های ارسالی از سوی شما باید به گونه ای تنظیم شده باشند که مخاطب نسبت به باز کردن و خواندن آن رغبت نشان دهد. اگر از بین مخاطبانی که پیامک شما را دریافت می کنند حتی یک یا دو نفر مشتری خدمات شما گردند، این نشان دهنده موفقیت شما در موبایل مارکتینگ است. موبایل مارکتینگ هزینه خیلی پایینی دارد و کافیست یک لیست از شماره های مشخص و یک پنل پیامک داشته باشید. مابقی چیزها بستگی به خلاقیت شملا در تدوین متن پیامک دارد.

روش های دیگری که می توان از طریق موبایل مارکتینگ انجام داد ارسال پیام صوتی به مخاطبان هدف است. حتما بارها شده که از این دست پیام ها دریافت کرده باشید. به محض باز کردن صدایی برای شما پخش می گردد که حاوی توضیحات تبلیغاتی پیرامون محصولات و خدمات شرکت تبلیغ کننده است.

به ازای اینکه چندین بازاریاب را به کار گیرید و بانک هایی از شماره را دراختیارشان بگذارید تا یکی پس از دیگری با صرف وقت و هزینه بالا برای شما تماس بگیرند و خدماتتان را یکی یکی برای مشتریان توضیح دهند با ارسال یک پیامک صوتی در سطح انبوه می توانید در کوتاهترین زمان ممکن این کار را صورت دهید و هزینه های شرکت خود را به شدت کاهش دهید.

تبلیغات کم هزینه در بازار پر رقابت امروز شامل تبلیغ از طریق موبایل مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ و شبکه‌های اجتماعی می شود و معمولا کسب و کارهای کوچک و تازه‌کار سعی دارند در ابتدای راه اندازی کارشان از این روش ها استفاده نمایند تا در دراز مدت بتوانند جایگاهشان را تثبیت نمایند.

از دیگر مزایای تبلیغات با روش موبایل مارکتینگ اطلاع رسانی هدفمند آن است. یعنی شما می توانید یک صنف خاص و یا یک دسته مخاطب مشخص را حتی در منطقه ی جغرافیایی مشخص مورد هدف قرار دهید. کافیست لیست شماره ها را بر اساس اولویت دسته بندی نموده و سپس اقدام به ارسال پیامک ها نمایید.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

راهکار های افزایش سرعت وب سایت

روش های افزایش سرعت یک وب سایت

فهرست مطالب1 ۱ –  طراحی وب سایت را بهینه انجام دهیم :2 ۲ – طراحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =