اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل، گوگل ادوردز (google adwords) یا  گوگل ادز نام دارد. هر کس نیاز به تبلیغات با این سیستم داشته باشد، می تواند به سادگی با این روش تبلیغات خود را به دید مخاطبانش برساند. فقط کافیست که عبارات و یا کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادوردز وارد کنید تا کسانی که این عبارات را جستجو می کنند تبلیغات شما را ببینند. به ازای هر کلیک هزینه‌ای باید توسط صاحب تبلیغ به گوگل پرداخت شود، برای اینکه کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید، گوگل از بین پیشنهادهای مختلف کسانی که تبلیغات خود را با این سرویس قرار داده اند، بر اساس ضوابطی خاص، تبلیغ هایی را انتخاب و به کاربران نشان می دهد.

آیا استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز مفید است؟

اگر تنظیمات را برای تبلیغات توسط گوگل ادز به درستی انجام دهید، هر کسب و کاری که مورد نظرتان باشد را می‌توانید به خوبی معرفی و تبلیغ کنید. انتخاب صحیح کلمات کلیدی، تنظیم هزینه به ازای هر کلمه، هدف قرار دادن صحیح کاربران، انجام تبلیغات به صورت جذاب و هدفمند، هدایت کاربران به صفحات سایت و در نهایت جذب مخاطبان از جمله مواردی هستند که می توان با تبلیغات گوگل ادوردز به آن ها دست یافت. استفاده نادرست از گوگل ادوردز معمولا از سر بی اطلاعی و نداشتن تجربه صورت می گیرد و در نتیجه این حس را در فرد به وجود می آورد که این تبلیغات به صرفه نیست. استفاده از راهنمایی مشاورین تبلیغاتی می تواند در این راستا به شما کمک کند.

 

تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر هزینه دارد؟

در گوگل ادوردز ایجاد اکانت رایگان می باشد و نیازی به پرداخت هزینه برای نمایش تبلیغات در گوگل نیست. شما باید تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات هزینه پرداخت ‌کنید. هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی (CPC) نام دارد و در کسب و کارهای مختلف، مبلغ آن فرق دارد. پیشنهادهای رقیبان شما هزینه کلیک برای یک کلمه کلیدی را مشخص می کنند. سود حاصل از جذب کاربری که آن کلمه را جستجو کرده است هر چقدر بالاتر باشد رقیبان شما پیشنهاد بالاتری را می دهند و شما هم برای برنده شدن در مزایده مجبورید پیشنهاد بالاتری نسبت به رقیبانتان بدهید.

تبلیغ در گوگل ادوردز چگونه است؟

برای تبلیغ در گوگل ادوردز باید ساز و کار آن را بلد باشید. ابتدا باید یک حساب گوگل ادوردز ایجاد نمایید و سپس با استفاده از مهارت و دانش تبلیغات نمایید. اگر وقت کافی و یا علاقه ای به مدیریت تبلیغات ادوردز ندارید، با سفارش اکانت مدیریت شده گوگل، می توانید مدیریت تبلیغات گوگل خود را برونسپاری نموده و تنها با دسترسی مستقیم ناظر عملکرد و پیشرفت تبلیغات خود باشید.

امتیاز کیفیت در تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

معیاری که توسط گوگل جهت سنجش مرتبط بودن و مفید بودن تبلیغ برای کاربر استفاده می‌شود، امتیاز کیفیت  (Quality Score) نامیده می شود. موارد تاثیرگذار در امتیاز کیفیت به شرح زیر می باشد:

  • نرخ کلیک یا CTR (نسبت کلیک به نمایش تبلیغ)
  • مرتبط بودن کلمات کلیدی با تبلیغ
  • تجربه کاربر از صفحه فرود

امتیاز کیفیت در تبلیغات گوگل ادوردز عددی بین ۱ تا ۱۰ می باشد و هر چقدر امتیاز کیفیت بالاتر باشد بهتر است و جایگاه شما در تبلیغات و کاهش هزینه‌ها بهبود پیدا می کند.

تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟
تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

رتبه تبلیغ (Ad position) در تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

به جایگاه تبلیغ در صفحه نتایج گوگل، رتبه تبلیغ در گوگل گفته می‌شود. بر اساس حداکثر هزینه پیشنهادی به ازای هر کلیک و امتیاز کیفیت است که این رتبه تعیین می‌گردد. تبلیغات نمایش داده شده شما در گوگل ادوردز تحت عنوان میانگین رتبه (Position (Avg نمایش می یابد.

شبکه نمایش گوگل چیست؟

یک شبکه بسیار بزرگ از سایت‌هایی که به گوگل اجازه می‌دهند، تبلیغات افراد را در آن قرار دهد، شبکه نمایش گوگلGoogle) Display Network   (و یا مختصرا GDN شناخته می شود. Display Network به شما کمک می‌کند به بیش از ۹۰ درصد از کل کاربران اینترنت دسترسی یابید. هزینه هر کلیک در شبکه نمایش معمولا پایین تر ز شبکه جستجو می باشد و همچنین نرخ کلیک نیز معمولا ارزان تر است.

گروه تبلیغاتی چیست؟

گروه تبلیغاتی یا ادگروپ (AdGroup) برای دسته بندی کلمات کلیدی، تبلیغات و صفحات فرود مورد استفاده قرار می گیرند. اگر کمپین‌های گوگل ادوردز خود را به شکل قوی و با ساختار یکپارچه ایجاد نمایید، احتمال افزایش امتیاز کیفیت کلمات کلیدی شما بیشتر می شود. لازم به ذکر است که نباید تمامی کلمات کلیدی خودتان را در یک ادگروپ بگذارید. آن ها را باید با توجه به نوع کلمات کلیدی، دسته‌بندی محصولات یا خدمات و اهدافی که برای تبلیغات دارید در ادگروپ‌های مختلف مدیریت کنید.

CPM  و CPA روش های جایگزین CPC

جهت پیشنهاد هزینه در گوگل ادز وجود روش های جایگزینی برای CPC  وجود دارد که عبارتند از CPM (هزینه برای هزار نمایش) و CPA یا هزینه برای اقدام (مثلا به ازای هر خرید). مزایده CPM هزینه ای است که بر اساس تعداد نمایش (impression) ها مشخص می شود. در CPA نیز هزینه طبق اقدامات ارزشمند تعیین شده برای کاربر در صفحه فرود یا دیگر صفحات سایت تعیین می‌شود.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

فاکتورهای رتبه دهی موتورهای جستجو به سایت ها

فاکتورهای رتبه دهی موتورهای جستجو به سایت ها

فهرست مطالب1 ۱۳ عامل مهم در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل2 ۱- کیفیت محتوا3 ۲- …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =