سئوی داخلی سایت

برای کسب بهترین رتبه در نتایج بازگردانده شده توسط موتورهای جستجو باید با استراتژی های سئو و سئوی داخلی سایت آشنا باشید. نکته بسیار مهم در رابطه با سئو این است که سایتی که طراحی می کنیم با سئو سازگاری داشته باشد و مبتنی بر قواعد سئو باشد. الگوریتم های گوگل هر ساله تغییر می کنند و همین تغییرات است که بر روی رتبه سایت شما تاثیر می گذارد.

سئو به دو دسته کلی تقسیم می شود که عبارتند از :

  • سئوی داخلی سایت
  • سئوی خارجی سایت

سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت چه تفاوت هایی دارند؟

هر گونه فعالیتی که بر روی قسمت های تشکیل دهنده سایت مانند رعایت اصول کدنویسی، رعایت اصول محتوا گذاری، رعایت استاندارد گذاشتن عکس و ویدئو و به طور کل همه کاری که در پیاده سازی سایت خود انجام می در دسته ی سئوی داخلی سایت قرار می گیرد.

از طرف دیگر کلیه فعالیت هایی که شما در بیرون از سایت خود مانند بررسی لینک ها، فعالیت در شبکه های اجتماعی، نوشتن وبلاگ مرتبط با سایت و … انجام می دهید، در دسته سئوی خارجی قرار دارند.

چرا باید سئوی داخلی سایت را انجام دهیم؟

از آنجایی که عملیات سئوی داخلی سایت کاملا تحت کنترل شماست و شما مالک سایت خود هستید، دست شما کاملا برای پیاده سازی و اعمال تکنیک ها و استراتژی های سئوی داخلی باز است و در هنگام بروز مشکلات در سئو به راحتی می توانید آن ها را شناسایی و مرتفع سازید. به این ترتیب بدست آوردن رتبه بالاتر برای شما کار چندان دشواری نیست.

سئوی داخلی سایت و سئوی خارجی سایت به هم مرتبط هستند و بهبود سئوی داخلی سایت، بر روی بهبود سئو خارجی سایت تاثیر گذار است. به عنوان مثال اگر شما محتوا گذاری را در سطح عالی اناجم دهید، به عنوان مرجع برای سایت های دیگر قرار می گیرید و آنها لینک شما را در سایت خود منتشر می کنند و این موضوع درواقع ایجاد بک لینک به سایت های دیگر بوده و یکی از موارد سئوی خارجی سایت را شامل می شود.

سئوی داخلی سایت
سئوی داخلی سایت

اصول سئو داخلی سایت

  • رعایت اصول سئوی داخلی باعث بهبود کیفیت رتبه سایت می شود، مثلا استفاده از کدنویسی بهینه برای سایت شما بسیار حائز اهمیت است.
  • عملکرد فایلtxt و در دسترس بودن آن برای خزنده ها نیز یکی دیگر از موارد مهم است که باید به آن توجه شود.
  • سیستم مدیریت محتوای وردپرس سازگاری خوبی با موتورهای جستجو دارد، بنابراین اگر از این سیستم مدیریت محتوا برای پیاده سازی سایت خود استفاده کرده اید می توانید از افزونه بسیار عالی Yoast SEO برای بهینه سازی سایت خود استفاده نمایید. این افزونه برای انجام هر چه بهتر سئوی داخلی سایت بی نظیر است.
  • سعی کنید از قالبی برای پیاده سازی سایت خود استفاده کنید که ساختار کدنویسی اصولی و بهینه داشته باشد. قالب های سنگین، باعث افزایش زمان بارگذاری سایت می شوند و این امر موجب می شود که کاربران تمایلی به انتظار کشیدن برای باز شدن سایت شما نشان ندهند و به طور کلی زیاد بودن زمان بارگذاری سایت یک نکته منفی برای سئوی داخلی سایت است.
  • انتشار محتواهای ارزشمند در سایت دلیل خوبی برای بازدید کاربران از سایت شما است. محتوای مناسب نه تنها کاربران را ترغیب به دیدن سایت شما می کند بلکه گوگل را نیز ترغیب به بررسی سایت شما می کند و در نتیجه رتبه شما در نتایج جستجو ارتقا می یابد.
  • سعی کنید سایتتان دارای امکانات لازم و فاقد پیچیدگی در استفاده برای کاربران باشد. کاربران باید به راحتی بتوانند از امکانات سایت شما استفاده کنند و تجربه ی کاربری امری غیر قابل چشم پوشی است. اگر کاربران سایت شما را باز کنند و به دلیل اشکالاتی که به چشمشان می آید به سرعت از آن خارج شوند، این موضوعیک بازخورد منفی برای سئوی داخلی شما محسوب می شود.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

فاکتورهای رتبه دهی موتورهای جستجو به سایت ها

فاکتورهای رتبه دهی موتورهای جستجو به سایت ها

فهرست مطالب1 ۱۳ عامل مهم در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل2 ۱- کیفیت محتوا3 ۲- …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =