طراحی لندینگ پیج

حتما برای شما این سوال پیش آمده که لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟ برای پاسخ به این سوال و آشنایی با طراحی لندینگ پیج در این مقاله با ما همراه باشید. به صفحاتی از وب سایت که کاربران با کلیک بر روی بنرهای تبلیغاتی شما در وب سایت‌های دیگر و یا از طریق موتور‎های جستجو به آن‌ها وارد می‌شوند لندینگ پیج ((landing page یا صفحه فرود می‌گویند. در بازاریابی آنلاین طراحی لندینگ پیج  یا صفحات فرود اهمیت ویژه ای دارد. علت اهمیت بالای طراحی لندینگ پیج به این خاطر است که یک صفحه فرود مناسب ، با طراحی بر اساس اصول روانشناسی تاثیر شدیدی بر فروش آنلاین دارد و نقش مهمی را در جذب مشتریان جدید ایفا می کند.

طراحی لندینگ پیج به صورت جذاب و کارآمد

متن قوی نیاز اساسی در طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج است. با نوشتن یک مقاله جذاب، یک فیلم یا متن می توانید مغز بیننده هرا درگیر کنید و آن را در صفحه خود نگه دارید. اگر در مورد اصول بازاریابی اینترنتی اطلاعات کافی داشته باشید موفقیت شما در ارائه محصولات و خدماتتان به مشتریان تضمین شده است.

آشنایی با کاربرد صفحه فرود یا لندینگ پیج در بازاریابی اینترنتی

یک ابزار بسیار کاربردی در کمپین های بازاریابی، با هدفی مشخص و به طور مستقل از دیگر صفحات سایت صفحه فرود یا لندینگ پیج را طراحی می کنند. معرفی محصول ، معرفی خدمت ، ثبت نام در سمینار، دانلود و … از اهداف لندینگ پیج می باشند. در واقع طراحی لندینگ پیج امکان ارائه خدمات را برای شما آسان تر می کند.

کاربران در یک صفحه فرود یا لندینگ پیج برای ثبت نام ، دانلود یک فایل و یا پرکردن یک فرم دعوت می شوند و هدف اصلی از این کار بدست آوردن اطلاعات تماس مشتری یا ایمیل او می باشد. اطلاعات بدست آمده از لندینگ پیج ها کاربران سایت را رفته رفته به مشتری تبدیل خواهد کرد.

لندینگ پیج و صفحه اصلی سایت چه تفاوت هایی دارند؟

مهم ترین هدف صفحه اصلی سایت معرفی خدمات شما و ارائه اطلاعات شرکت شما به کاربران است اما در صفحه فرود هدف ترغیب کاربران به انجام عملی خاص می باشد. بر این اساس عناصر اضافه دیگر نباید در این صفحه قرار بگیرند، چرا که باعث می شوند تمرکز کاربر از هدف ما دور شود.

ویژگی های صفحه فرود یا لندینگ پیج

دو ویژگی اصلی برای یک لندینگ پیج وجود دارد که عبارتند از: یکی اینکه لندینگ پیج هدف خاصی را دنبال می‌کند و دوم اینکه فرآیند تبدیل کاربر به مشتری در صفحه فرود تنها با یک دکمه انجام می شود.

با در نظر گرفتن این دو ویژگی به تفاوت صفحه اصلی سایت و لندینگ پیج پی می بریم و به این نتیجه می رسیم که چندین هدف را در صفحه اصلی سایت خود می توانید دنبال کنید و به صفحات مختلف لینک دهید ولی در طراحی لندینگ پیج این گونه نیست.

طراحی لندینگ پیج
طراحی لندینگ پیج

هدف از طراحی لندینگ پیج چیست ؟

با بررسی اهمیت طراحی لندینگ پیج و کاربردهای آن در طراحی سایت می توانیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا طراحی لندینگ پیج می کنیم و هدفمان از این کار چیست؟

لندینگ پیج متفاوت از چارچوب کلی سایت و با سبک و سیاقی منحصر به فرد طراحی می گردد و طراح یک کمپین می تواند بدون محدود بودن به ساختار کلی سایت، صفحه ای جذاب و حرفه ای ایجاد کند تا این امکان را داشته باشید که مخاطب را به هدف اصلی خود نزدیک تر کنید و به عبارتی مخاطبان را جذب سایتتان کنید.

کاربران با کلیک بر روی یک بنر تبلیغاتی که در سایت ها یا سایر رسانه ها دیگر قرار داده شده و بدون اینکه جستجویی در گوگل انجام دهند وارد سایت شما و لندینگ پیج شما می شوند و به احتمال قوی با کاربری سایت شما آشنا نیستند. طراحی لندینگ پیج ابزاری نوین در عرصه بازاریابی دیجیتال است که به سادگی می توانید مخاطبانتان را به کسب و کار آنلاین خودتان جذب نمایید.

اهمیت لندینگ پیج به این خاطر است که می تواند به کاربرانی که اولین بار وارد سایت شما شده اند دیدگاهی مثبت یا منفی بدهد. بنابراین با طراحی دقیق و بدون نقص لندینگ پیج می توانید دید مناسبی برای کاربران ایجاد نمایید و دستیابی به اهدافتان را عملی تر کنید.

تاثیر لندینگ پیج بر سئو

هر چه اطلاعات مفید و جذاب تری توسط یک صفحه فرود ارائه شود احتمال اینکه کاربر در سایت شما ماندگار شود و صفحات بیشتری را ببیند بیشتر است. ماندن هر چه بیشتر کاربران در سایت هم باعث می شود فاکتورهای سئوی سایت شما ارتقا پیدا کند.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

طراحی سایت با وردپرس - 1

طراحی سایت با وردپرس

فهرست مطالب1 چرا طراحی سایت با وردپرس ؟2 تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا طراحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 7 =