اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / شبکه اجتماعی / تولید محتوا برای اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام

اهمیت تولید محتوا برای اینستاگرام یا همان تولید محتوا و بازاریابی برای شبکه های اجتماعی بسیار زیاد است. شبکه های اجتماعی فضایی مردمی دارد و در آن همه افراد در رده های سنی متفاوت و از هر طبقه اجتماعی با هم تعامل و ارتباط دارند. در واقع با حفظ همین روابط و بر اساس شناخت مخاطبان این شبکه هاست که می توان به بازاریابی در این فضا پرداخت.

یکی از مهمترین و تخصصی ترین مباحث در بازاریابی شبکه های اجتماعی تولید محتوای مناسب و مخطب پسند است. وقتی که محتوایی را در مثلا پیج اینستاگرام منتشر می کنید باید آن را به گونه ای بنویسید که هم جذاب باشد و هم اینکه همه افراد با هر گونه سبک و نگرشی آن محتوا را به خوبی بفهمند و درک کنند.

ویژگی های تولید محتوا برای اینستاگرام

محتوا نباید دارای کلمات پیچیده و مبهم باشد و در عین سادگی و کوتاهی در چند جمله یا یک پارآگراف باید مقصود شما را به خواننده برساند. یک نکته مهم در تهیه محتوا این است که در نظر بگیرید این محتوا را برای چه جایی و چه هدفی دارید منتشر می کنید. به عنوان مثال برای پیج های آموزشی نباید از ادبیات صنعتی استفاد ه نمایید یا برای پیج های مربوط به کودکان باید از ادبیات لطیف تر و عامیانه استفاده نمایید. تنها عاملی که با عث می شود کاربران حاضر در شبکه های اجتماعی علاوه بر داشتن رابطه با دوستان و آشنایان خود  کسب و کارهای اینترنتی را نیز دنبال کنند محتوای جذاب می باشد.

گاهی یک متن می تواند شما را به دنبال خود بکشناند یا حس کجکاوی را در شما برانگیخته کند و بخواهید ادامه مطب را دنبال کرده و از کلیت مطلب آگاهی پیدا کنید. این سبک نوشته ها قدرت نویسنده محتوا را نشان می دهد. مهارت در نوشتار تا اندازه ای مهم است که امروزه حتی دوره های آموزشی برای نوشتن محتوای اصولی برگزار می گردد. محتوا سبب می شود که کاربر به کسب و کار شما علاقه نشان دهد و آن را در شبکه  اینستاگرام دنبال کند.

بنابراین محتوا عاملی است که سبب می شود مخاطبان و یا به عبارتی مشتریان بالقوه شما به دنبال شما بیایند و جذب شما بشوند.

تولید محتوا برای اینستاگرام
تولید محتوا برای اینستاگرام

نحوه تولید محتوا برای اینستاگرام به چه صورت است؟

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مختلف با یکدیگر تفاوت های فراوانی دارد. از آنجایی که هر شبکه اجتماعی ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارد، محتواسازی و بازاریابی محتوایی برای هر کدام باید بر اساس اصول خاصی صورت گیرد.

مثلا شبکه اجتماعی لینکدین، برای حرفه ای ها و متخصصین در نظر گرفته شده است. بنابراین نباید روش شما در تولید محتوا برای اینستاگرام با روش تان در تولید محتوا برای لینکدین یکسان باشد.

بر همین اساس می توان گفت هدف کاربران در استفاده از هر شبکه  اجتماعی مشخص و تعریف شده است. بنابراین قبل از بازاریابی و تولید محتوا برای هر شبکه باید ماهیت و اساس استفاده از آن شبکه را به خوبی بدانید. به عنوان مثال شبکه اجتماعی اینستاگرام با هدف سرگرمی و انتشار عکس در میان مردم رایج شده است. در نتیجه باید تولید محتوا برای اینستاگرام به سبک سرگرم کننده و تبلیغاتی جذاب انجام شود تا مخاطب نسبت به خواندن و سر زدن به پیج از خود اشتیاق نشان دهد.

به طور کلی می توان گفت محتواها ماهیت های گوناگون و جایگاه مشخصی برای استفاده دارند که در زیر به چند مثال می پردازیم:

محتوای لینکدین، ماهیتی تخصصی و حرفه ای مخصوص کسب و کار و بیزینس دارد.

محتوای اینستاگرام، ماهیتی سرگرم کننده و فان با هدف تفریح و لذت بردن دارد.

محتوای توییتر، ماهیتی انتقادی با هدف ویروسی شدن دارد.

 

اصول تولید محتوا برای اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام با هدف سرگرمی و لذت بردن مخاطب است و به همین خاطر داشتن ایده های خلاقانه در تولید محتوا برای اینستاگرام بسیار مهم حیاتی است. اغلب تولید کنندگان محتوای اینستاگرام با مشکل نداشتن ایده جدید رو به رو هستند. همواره نویسندگان محتوا تلاش می کنند که بهترین و مناسب ترین جملات و شعارهای جذب کننده را در نوشته های خود استفاده کنند. نکات مهم در تولید محتوا برای اینستاگرام عبارتند از:

  • کیفیت در تولید محتوا برای اینستاگرام بسیار مهم است. عکس، ویدئو و نوشته همگی باید کیفیت مطلوبی داشته باشند.
  • محتوای اینستاگرام باید حالت بصری داشته باشد .از آنجایی که اینستاگرام بر پایه تصویر بنا شده است و بنابراین تمامی محتواهای شما باید جنبه بصری داشته باشند. هر چقدر بیشتر به جذابیت و شکل و شمایل کار توجه کنید بیشتر در تولید محتوا موفق خواهید شد.
  • با توجه به نوع مخاطبان پیج اینستاگرام به تولید محتوا بپردازید. لازم است که محتوای شما متناسب با مخاطبان پیج تان باشد. میانگین سنی مخاطبان، جنسیت، محل زندگی نوع فعالیت، همه و همه بر تولید محتوای شما تاثیر گذار هستند.
  • جملات انگیزشی و عکس نوشته ها جزو محبوت ترین پست های اینستاگرام می باشند و به طبع در هر زمینه ای می توان این نوع پست ها را استفاده نمود. اغلب مخاطب با خواندن این سبک پست ها حس خوبی پیدا می کنند و بنابراین استفاده از آن ها به شدت توصیه می شود.

محتوای با کیفیت، ارزش قائل شدن برای مخاطبان است و باعث می شود آن ها شما را دنبال کنند و یا به مشتری شما تبدیل شوند. پس با توجه به مواردی که گفته شد اگر بازاریابی محتوایی را د در اینستاگرام به درستی انجام دهید شانس موفقیت شما بسیار بالا خواهد رفت.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

۵ (۱۰۰%) ۶ votes

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

مدیریت شبکه های اجتماعی در اصفهان

مدیریت شبکه های اجتماعی در اصفهان

فهرست مطالب1 بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی2 مدیریت شبکه های اجتماعی در اصفهان و …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =