اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / Call to Action و کاربرد آن در طراحی وب سایت

Call to Action و کاربرد آن در طراحی وب سایت

درخواست اقدام یا (CTA) نوعی درخواست در وب سایت است که از کاربر درخواست اقدامات مشخصی را دارد. Call to action معمولاً به عنوان یک دستور یا عبارت مانند “ثبت نام” یا “اکنون بخرید” نوشته می شود و به طور کلی  معمولا شکل دکمه است ، اما Call To Action چیست و کاربرد آن در طراحی وب سایت در اصفهان چیست ؟ با ما باشید تا در این مقاله بیشتر راجع به این موضوع بخوانیم ؟

Call To Action  ( درخواست عملیات یا اقدام ) چیست ؟

شما در قسمت های مختلف وب سایتی که طراحی می کنید از کاربران سایت خود درخواست تعاملاتی همچون نظر دادن ، خرید کردن ، تکمیل فرم ها را خواهید داشت به درخواست انجام این اقدامات از کاربران Call To Action  یا CTA  یا درخواست انجام عملیات و یا اقدام نامیده می شوند.

اهمیت Call To Action در طراحی وب سایت شما

CTA ها عناصر کلیدی در یک طراحی وب سایت هستند که در مبحث UX قرار می گیرند ، این عناصر می توانند کاربران را تشویق به انجام کاری کنند که شما دوست دارید و همچنین راهنمای کلی رفتار مشتریان نیز می تواند باشد .

به عنوان مثال ثبت نام کردن ، تکمیل چند مرحله ای فرم ها و سایر اقدامات مورد نیاز کاربر را می توان زیر مجموعه این موضوع قرارداد .

حال اهمیت طراحی و بهینه سازی CTA وقتی مشخص می گردد که بتوانید کاربران را با جمله بندی درست ، طراحی گرافیکی درست و انتخاب جایگاه مناسب CTA  بیشترین بازخورد را از کاربران وب سایت خود بگیرید. و نتیجه موثرتری از کاربران خود بدست آورید.

نوشتن CTA مناسب

با توجه به موضوعات مطرح شده حائز اهمیت ترین بخش ایجاد CTA نوشتن عبارت مناسب برای درخواست اقدام کاربر است که باید از ویژگی های زیر تبعیت کند:

  • جمله بندی مناسب و هیجان انگیز
  • تحریک کننده و القا کننده ی معنی واقعی اقدام
  • تناسب با مخاطب هدف

به عنوان مثال برای خواندن ادامه مقاله می توانید از عبارت های زیر استفاده کنید ولی شما کدام را انتخاب می کنید؟

  • ادامه مطلب
  • خواندن ادامه مطلب
  • مطالعه بیشتر
  • مطالعه کامل مقاله

همانطور که می دانید امروزه ارتباط با مخاطب وب سایت باید بیشترین تلاش را داشته باشید و یکی از این اقدامات Call To Action  های مناسب است ، پس از آنها بطور بهینه استفاده کنید.

۵ (۱۰۰%) ۱ vote
Summary
Article Name
Call to Action و کاربرد آن در طراحی وب سایت
Description
درخواست اقدام یا (CTA) نوعی درخواست در وب سایت است که از کاربر درخواست اقدامات مشخصی را دارد. Call to action معمولاً به عنوان یک دستور یا عبارت مانند "ثبت نام" یا "اکنون بخرید" نوشته می شود و به طور کلی  معمولا شکل دکمه است ، اما Call To Action چیست و کاربرد آن در طراحی وب سایت در اصفهان چیست ؟ با ما باشید تا در این مقاله بیشتر راجع به این موضوع بخوانیم ؟
Author
Publisher Name
Yalda Digital

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

چند نکته برای طراحی سایت بهتر

فهرست مطالب1  از طرح های رنگی شلوغ اجتناب کنید.2  در مورد تصاویر وب سایت فکر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هشت =