اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / تازه های دیجیتال مارکتینگ / پنج رویکرد مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹

پنج رویکرد مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹

همانگونه که صنعت بازاریابی دیجتال یا دیجیتال مارکتینگ همواره رو به رشد میباشد، ما و مشتریان ما نیز باید هر روز با جدیدترین رویکردهای این حوزه آشنا باشند. بنابراین تیم دیجیتال مارکتینگ یلدا زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد رویکردها و تکنولوژیهای جدید در بازاریابی دیجیتال می کند تا مطمئن شویم مشتریان ما در بالاترین کیفیت قرار خواهند داشت.

توجه به این پنج نکته جدید به شما کمک می کند تا در بالاترین سطوح بازرایابی قرار بگیرید.

روند رو به رشد هوش مصنوعی

از اصول بازاریابی توجه به عادت های خرید و رفتارهای جدید مشتریان هنگام خرید میباشد. امروزه دانش مهندسی نرم افزار در پیدا کردن عادات خرید مشتریان و اینکه آنها چگونه برند تجاری شما را پیدا میکنند و چگونه با شما تعامل برقرار میکنند بیشتر شده است. هوش مصنوعی با توجه به فرآیندهایی مانند CRO (بهینه سازی نرخ تبدیل)، PPC (تبلیغات کلیکی) و تولید محتوا براساس هوش مصنوعی، دانش چگونه رفتار کردن با مخاطبان شرکت شما را آموزش میبیند. در واقع در فرآیند یادگیری ماشین با توجه به این تکنیکها، نحوه ی رفتار مخاطبان و نوع برخورد با آنان مورد توجه قرار میگیرد. هوش مصنوعی میتواند مشتریانی که تمایل به ترک محصولات شما و رفتن به سمت شرکت های رقیب دارند را شناسایی کند. قطعا توجه و استفاده از هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹ یکی از روش های موفقیت در زمینه بازاریابی اینترنتی در سال ۲۰۱۹ میباشد.

رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 - هوش مصنوعی
رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ – هوش مصنوعی

جستجوی تصویر، جستجوی صوتی و دستیارهای صوتی

جستجوی تصویری به کاربران اجازه میدهد که بتوانند با آپلود کردن تصویر یک محصول، کتاب یا یک برند تجاری، به اطلاعاتی در رابطه با آن دست پیدا کنند. این تکنولوژی به همراه جستجوی صوتی باید مورد توجه شرکت ها قرار بگیرد تا استراتژیهای مهمی برای فعالیت در این زمینه داشته باشند. ایرادات و ضعف های دستیارهای صوتی (مانند الکسا و …) روز به روز با استفاده از هوش مصنوعی در حال کاهش میباشد. لذا توجه به این نوع جستجو ها سهم بسزایی در بازرایابی اینترنتی خواهد داشت. آیا استراتژی بازاریابی شما شامل محتوای صوتی و تصویری هست؟ جهت اطلاعات بیشتر و شروع استفاده از تکنیکهای جدید بازاریابی اینترنی میتوانید با تیم متخصص دیجیتال مارکتینگ یلدا تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 - دستیار صوتی
رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ – دستیار صوتی

استفاده از رباتهای پاسخگو (چت بات ها)

یک روش دوستانه، راحت و بدون دردسر و سریع برای مشتریان که بتوانند سوالات خود را درباره محصولات و خدمات شما بپرسند و پاسخی دریافت کنند، استفاده از رباتهای پاسخگو میباشد. در صورتی که دارای کسب و کاری هستید که مشتریان سوالهای متداول زیادی درباره کسب و کار شما هستند، طراحی رباتهایی که بتوانند پاسخگوی سوالهای مشتریان شما باشد میتواند بسیار موثر باشد. برای مثال فرض کنید شما صاحب یک فروشگاهی هستید که مشتریان شما سوالات زیادی درباره ی روند خرید، تحویل محصول، قیمت و شرایط و ضوابط و … در ذهن خود دارند. یک راه جدید استفاده از رباتهایی است که کاربر سوال خود را مطرح کرده و بتواند پاسخ آن را سریع دریافت کند.

اما فعالیت چت باتها به اینجا محدود نمیشوند. امروزه چت باتهایی در حال ایجاد هستند که در طول شبانه روز میتوانند مورد استفاده کاربران قرار گیرند. برای مثال رباتهایی که پاسخ کاربر را درباره ی وضعیت آب و هوای یک منطقه میدهد و یا باتهایی که روی بستر پیام رسانها فعالیت میکنند و میتوانند اطلاعات محصولات و خدمات را به آنها بدهند. مثلا شرکت های هواپیمایی میتوانند اطلاعات پروازی خود و یا تاخیرهای پروازی سفر مشتریان خود را به اطلاع آنها برسانند.

استفاده از باتها تا جایی رو به پیشرفت خواهد رفت که کاربران جهت خریدهای خود از آنها کمک خواهند گرفت. برای مثال شرکت فیسبوک روی بات فروشگاهی و دستیار صوتی خود کار می‌کند که حاصل آن یک دستیار صوتی بسیار پیشرفته است. فرض کنید شما می‌خواهید کالایی مانند یک کفش خریداری کنید. شما میتوانید به‌جای این‌که چندین اپلیکیشن فروشگاهی داشته باشید از یک بات بهره مند گردید و از آن درخواست راهنمایی برای خرید کفش کنید و آن در پاسخ بهترین گزینه ها درباره برند های مختلف و یا بهترین فروشگاه های اطراف شما را بدهد.

رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 - چت بات
رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ – چت بات

 

محتوای ویدیویی همچنان قدرتمند و موثر

با اینکه سالهای زیادی از تولید تبلیغات ویدیویی میگذرد امروزه تولید محتواها و تبلیغات ویدیویی که از طریق بستر اینترنت گسترش می یابند بسیار پربازدید می باشند. شما میتوانید از طریق تولید محتواهای ویدیویی، بصورت موثر با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و محصولات یا خدمات خود را در معرض دیدگان آنها قرار دهید. لازم است هم اکنون برای فعالیت در این زمینه برنامه ریزی مدونی داشته باشید. شما میتوانید جهت آگاهی از خدمات دیجیتال مارکتینگ یلدا در این زمینه از مشاوره رایگان ما بهره مند گردید.

رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 - محتوای ویدیویی
رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ – محتوای ویدیویی

 

حفظ امنیت اطلاعات از همه مهتر است

نشت داده های شما و یا هرگونه نقص و ضعفی در امنیت ارتباطات دیجیتال شما میتواند تاثیر بسیار بدی بر جایگاه برند تجاری شما و اعتماد مشتریان شما داشته باشد.  ایجاد یک فضای امن برای مشتریان جهت تعامل، خرید محصولات و به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی حیاتی است. لذا امنیت صفحات شما در شبکه های اجتماعی، یا وب سایت شما بسیار حیاتی می باشد. زمانی که فعالیت و ارتباط با مشتریان خود از طریق شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان را انتخاب میکنید مهم است که به روشهای حفظ اطلاعات و پروتکلهای امنیتی آشنا باشید. در صورتی که وب سایتی برای شما طراحی میشود لازم است تمامی نیازمندیهای امنیتی از جمله ارتباطات رمزنگاری شده از طریق ssl یا امنیت فرمها و …. در نظر گرفته شود. پس هم اکنون به امنیت اطاعات خود و حفظ حریم خصوصی مشتریان خود بیش ار پیش توجه کنید. در این رابطه شما میتوانید از متخصصین امنیت دیجیتال مارکتینگ یلدا بهره مند گردید. درصورتی که نیاز به طراحی وب سایت یا مدیریت شبکه های اجتماعی دارید، میتوانید با متخصصین دیجیتال مارکتینگ یلدا بصورت رایگان مشاوره کنید.

رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 - امنیت اطلاعات
رویکردهای مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ – امنیت اطلاعات
۳ (۶۰%) ۴ votes

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

یک دیدگاه

  1. خیلی به روز بود و فکر میکنم این سیستم باب کار من که تو حوزه طراحی سایت هستم بخوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =