اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / طراحی سایت / باید ها و نباید ها در طراحی وب سایت

باید ها و نباید ها در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت موضوعی پیچیده است. موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام طراحی وب سایت در نظر بگیرید. برای ساده سازی این کار ، لیستی از اصول بایدها و نبایدهایی را تهیه کرده ایم که هر طراح وب سایت باید در نظر بگیرد. خبر خوب این است که همه آنها اصول ساده ای هستند.

باید های طراحی وب سایت

 • صرف نظر از دستگاه ، تجربه مشابهی را ارائه دهید

بازدیدکنندگان با انواع مختلفی از دستگاه ها به وب سایت شما می آیند: آنها می توانند از طریق دسکتاپ یا لپ تاپ ، تلفن همراه ، و امروزه حتی تلویزیون های هوشمند و یا حتی ساعت های خود به وب سایت شما مراجعه کنند. بخش عمده ای از طراحی UX اطمینان از این است که مهم نیست بازدید کننده سایت شما را چگونه ببیند ، بدون توجه به دستگاهی که استفاده می کند ، باید تجربه کاربری مشابهی داشته باشد.

طراحی وب سایت | طراحی سایت در اصفهان

 

 • منوی ساده و کارآمدی را طراحی کنید.

منوی پیمایش مهم ترین بخش قابل استفاده سایت شما است. به یاد داشته باشید ، مهم نیست که وب سایت شما چقدر خوب باشد اگر کاربران نتوانند راه خود را در آن پیدا کنند. به همین دلیل پیمایش در سایت شما باید:

 1. ساده (هر سایت باید ساده ترین ساختار ممکن را داشته باشد)
 2. شفاف و واضح (گزینه های پیمایش باید برای بازدیدکنندگان کاملاً مشهود باشد)
 3. سازگار (سیستم ناوبری برای صفحه اصلی باید در هر صفحه یکسان باشد)

مسیریابی خود را به شکلی طراحی کنید که بازدیدکنندگان را به مکانی که می خواهند با کمترین میزان کلیک ممکن باشد برسانند

 

 • رنگ لینک های بازدید شده را متفاوت کنید.

لینک ها عامل اصلی در فرآیند پیمایش هستند. وقتی رنگ پیوندهای بازدید شده تغییر نمی کند ، کاربران می توانند ناخواسته از همان صفحات بارها و بارها بازدید کنند .

 

 • یافتن مطالب در صفحات را آسان نمایید.

وقتی کاربران از وب سایت شما بازدید می کنند ، بیشتر از اینکه بخواهند همه چیز را در آنجا بخوانند ، صفحه را به صورت سریع نگاه می کنند. بنابراین ، اگر بازدید کننده ای بخواهد محتوا پیدا کند یا کاری را به پایان برساند ، قرار است به سرعت وب سایت شما را کند تا جایی که به مطلب مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. و شما به عنوان یک طراح وب سایت می توانید با طراحی وب سایت به صورت سلسله مراتب بصری خوب به آنها در این امر کمک کنید. سلسله مراتب بصری به چیدمان یا ارائه عناصر به روشی اشاره دارد که حاکی از اهمیت باشد.

 

 • لینک ها را همیشه بررسی کنید.

یکی از بد اثر ترین اتفاقات در طراحی وب سایت دریافت پاسخ خطای ۴۰۴ است. وقتی بازدیدکنندگان در جستجوی محتوا هستند ، انتظار دارند که هر پیوندی آنها را به جایی که می گوید و بدون خطای ۴۰۴ یا مکان دیگری که انتظارش را ندارند برسانند.

نباید های طراحی وب سایت

 • بازدیدکنندگان خود را منتظر بارگذاری محتوا کنید

دامنه صبر کاربران وب بسیار ناچیز است. طبق تحقیقات NNGroup:

حدود ۱۰ ثانیه برای نشان دادن محتوا به کاربران فرصت دارید.

هنگامی که بازدیدکنندگان باید منتظر بارگذاری سایت شما شوند ، ناامید می شوند و اگر سایت شما به اندازه کافی سریع بارگیری نشود ، احتمالاً آنها را ترک می کنند. در صورت طولانی شدن بارگیری ، حتی زیبا ترین نشانگر بارگیری نیز می تواند کاربران را مجبور به ترک سایت کند.

 • لینک های داخلی را در یک برگه جدید باز نکنید.

این رفتار بی ادبانه دکمه بازگشت را که روش عادی بازگشت کاربران به صفحه های قبلی است غیرفعال می کند

 • اجازه ندهید تبلیغات بازدید کننده را از سایت شما منحرف کند.

تبلیغات و تبلیغات می توانند محتوای کنار آنها را تحت الشعاع قرار دهند و انجام کارها را برای کاربران دشوارتر کنند. ناگفته نماند که هر چیزی که شبیه تبلیغ باشد معمولاً توسط کاربران نادیده گرفته می شود (این پدیده به عنوان بنر کور معروف است).

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

طراحی وب سایت در اصفهان

قیمت پروژه طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟

انجام پروژه های طراحی وب سایت یک کار خدماتی محسوب می شود از این جهت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =