اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / ساده ترین مواردی که یک برنامه نویس وب باید از سئو بداند.

ساده ترین مواردی که یک برنامه نویس وب باید از سئو بداند.

از زمان شروع تسلط گوگل بر بازار جستجو (که مدتها پیش بود) ، توسعه وب به طور قابل توجهی تغییر کرده است. و توسعه دهندگان وب نه تنها با طراحان وب بلکه با متخصصان سئو نیز کار می‌کنند.

اگر به عنوان یک توسعه دهنده وب کار می کنید ، ناگزیر با متخصصان سئو کار خواهید کرد که به طور مداوم برای انجام کارها مطابق با بهترین شیوه های خود به کمک شما نیاز دارند.

و رایج ترین درخواست ها متخصص سئو از شما در زیر ذکر شده است:

تگ title

تگ Title یک عنصر HTML است و عنوان سایت شما را مشخص می کند. تگ های عنوان اجازه می دهد تا نتیجه خاصی به عنوان قابل کلیک در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) نمایش داده شود. تگ Title باید مختصری از محتوای خاص صفحه وب شما باشد.

تگ title در سئو

نکته مهم :

تگ Title یک صفحه فقط در SERP ظاهر نمی شود. همچنین به صورت عنوان برگه در مرورگرهای وب نشان داده می شود. برخی از توسعه دهندگان وب از این تگ برای جلب توجه کاربر استفاده می کنند. برچسب عنوان به خصوص برای افرادی که بیش از یک برگه باز استفاده می کنند آسان تر می شود.

همچنین می توانید مطلب ترفندهای سئو را مطالعه نمایید.

تگ Meta Description

تگ توضیحات متا (Meta Description) توضیحات و خلاصه کوتاهی است که  در SERP نمایش داده خواهد شد. این تگ از دسته متا تگ ها است که در آن شما مختصری از محتوای صفحه وب خود را ارائه می دهید و توسط کاربران در نتایج جستجو قابل مشاهده است.

تگ (H Heading Tag) Heading

تگ های عنوان از H1 تا H6 به صورت سلسله مراتبی مرتب شده اند. تگ های عنوان H باید حاوی کلمات کلیدی باشند که کاربران می توانند آنها را جستجو کرده و خلاصه مطالب را ارائه دهند.

H1 عنوان متن اصلی است و وظیفه دارد با ایجاد این تمایز مهمترین عنوان را ایجاد کند. عناوین موضوعی با تگ H1 روی صفحه نمایش داده می شوند ، بنابراین توجه کاربران و موتورهای جستجو را به خود جلب می کنند.

شاید مطالعه این مطلب برای شما مفید باشد : ده نکته اساسی سئو

نکته مهم :

از آنجا که موتورهای جستجو می خواهند صفحاتی را ارائه دهند که نیاز کاربران آنها را برآورده کند ، شما می توانید با رتبه بندی و استفاده درست از تگ ها محتوایی بهینه شده را را ارائه دهید که تفاوت و برتری نسبت به سایر رقبا ایجاد کند.

 تگ Meta Robots.txt

متا تگ های Robots در فایل Robots.txt قرار دارند و در مسیر اصلی (ریشه) یک سایت قرار دارند. شما می توانید از برچسب های متا روبات ها نه تنها در یک فایل بلکه در صفحات به عنوان کد استفاده کنید.

چگونه از متا روبوت استفاده کنیم؟

noindex: از نمایه سازی ( ایندکس صفحات) صفحه توسط خزنده ها جلوگیری می کند.

Nofollow: از دنبال کردن لینکهای موجود در صفحه توسط خزنده ها جلوگیری می کند.

nosnippet: از نمایش در نتایج جستجو جلوگیری می کند.

noodp: از استفاده از توضیحات جایگزین منشا سایتهای دیگر جلوگیری می کند.

noarchive: از نمایش محتوای حافظه پنهان (cache) یک صفحه توسط خزنده ها جلوگیری می‌کند.

noimageindex: به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید که نمی خواهید صفحه شما به عنوان صفحه ارجاع یک تصویر در نتایج جستجوی Google ظاهر شود.

هیچکدام: noindex معادل nofollow است.

 

امتیاز به مطلب

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

طراحی وب سایت در اصفهان

طراحی وب سایت در اصفهان

در دنیای امروز استفاده از وب و وب سایت ها بسیار رونق پیدا کرده است اگر شما نیز در فکر داشتن وب سایتی قوی با سئو بالا هستید با ما همراه شوید تا شما را با سایتی معتبر در طراحی وب سایت در اصفهان آشنا کنیم. استفاده از وب سایت این امکان را به شما میدهد تا در عرصه جهانی فعالیت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =