اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا

ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا

در جستجوگرها، سرعت یک مزیت رقابتی است. هنگامی که محتوای جدیدی را منتشر می کنید، می خواهید کاربران آن را در نتایج جستجو هرچه سریعتر ببینند. خوشبختانه، تعدادی از نکات و ترفندهای موجود در جعبه ابزار SEO برای کمک به شما در انجام این هدف وجود دارند.

 

رونویسی ویدئو
شما به طور معمول مطالب جدیدی را در وبلاگ خود یا در وب سایت خود منتشر می کنید، و سپس می نشینید و منتظر می شوید تا این مطالب ایندکس شوند. شما باید صبر کنید تا مطالب شما در فهرست گوگل قرار بگیرند و رتبه بندی شوند. این یک فرایند خسته کننده است که هفته ها و یا ماهها طول می کشد تا رتبه بندی ها افزایش یابد. اما با انجام چندین کار ساده می توانیم به موتور جستجوی گوگل کمک کنیم تا سریع تر به فهرست بندی و رتبه بندی مطالب بپردازد. برخی از کارهای بسیار اساسی و پیشرفته را می توان در این زمینه انجام داد.

 

نمایه سازی

ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا
ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا

۱٫ بازرسی / برچیدن URL و رندر

اساسا محتوای نمایه سازی در گوگل خیلی سخت نیست. گوگل تعدادی از ابزارهای ما را فراهم می کند. ساده ترین و سریع ترین ابزار بازرسی URL با نام URL Inspection tool در سرچ کنسول جدید گوگل است. ابزار بررسی جدید URL اجازه می دهد تا یک URL را ارسال کنید و به Google بسپارید تا آن را ردیابی کند. وقتی این کار را می کنید، آن ها را در صف اول خزیدن قرار می دهید. به زبان ساده تر، گوگل لیستی از نشانی های اینترنتی برای خزیدن را در اختیار دارد. بنابراین با این روش به اولویت مطالب رسیدگی می شود و سریعتر نمایه می شوند.

 

۲٫ نقشه های سایت!

یکی دیگر از روش های معمول، استفاده از نقشه های سایت است. اگر از نقشه های سایت استفاده کنید به ساده ترین و سریع ترین روش ممکن می توانید URL های خود را نمایه کنید. هنگامی که نقشه سایت دارید، در واقع به گوگل اجازه می دهید بداند که چه تعداد آدرس دارید و آن ها در چه وضعیتی هستند. تکنیک های مختلفی وجود دارد که می تواند این روند را کمی بیشتر بهینه سازی کند.

اولین و اساسی ترین چیزی که همه در مورد آن صحبت می کنند این است که نقشه سایت را در فایل robots.txt خود قرار دهید. در robots.txt شما لیستی از دستورالعملها را در اختیار دارید و در انتهای robots.txt خود، به سادگی می توانید نقشه سایت را وارد کنید و گوگل را در جایی که نقشه های سایت شما هستند هدایت کنید.

 

نقشه سایت در robots.txt

شما همچنین می توانید با استفاده از Console Sitemap Report ، یک گزارش دیگر در Console Search جدید انجام دهید. کافیست در آنجا وارد شوید و نقشه های سایت خود را بدهید. اما یک راه بسیار جالب برای اطلاع Google از نقشه های سایت شما، این است که می توانید در URL مرورگر خود دستور google.com/ping را تایپ کنید و در Sitemap آدرس ها ( ( URL قرار دهید. اکنون می توانید با نقشه های فعلی خود، عملکرد جستجو را امتحان کنید. نقشه سایت خود را که حاوی لیست آدرس های سایت شما است را در نوار مرورگر قرار دهید، خواهید دید که گوگل فورا این نقشه سایت را برای خزیدن صف می کند و تمام URL هایی که در آن وجود دارند، سریعا نمایه می شوند. البته به این نکته توجه داشته باشید که آدرس ها باید با استاندارد کیفی گوگل هماهنگ باشند.

 

به عنوان مثال : https://www.google.com/ping؟sitemap=https://example.com/sitemap.xml

 

۳٫ API ایندکس گوگل

:(BONUS rate) یک ویژگی مهم است که زمان بسته شدن سایت توسط کاربر را نشان می دهد در واقع این مفهوم را می رساند که کاربر چقدر در سایت توقف داشته آیا وقت زیادی را در آن گذارنده و سایت برایش جالب بوده یا آن را به سرعت بسته و ترک کرده است؟

در طی چند ماه گذشته، گوگل و بینگ هر دو API های جدیدی را معرفی کرده اند تا سرعت خزیدن و ایندکس کردن URL ها را افزایش دهند.

اگر می خواهید خودتان از این API های ایندکس استفاده کنید، خوب است که ازاسناد API گوگل برای فهرست بندی استفاده کنید.
Yoast اعلام کرد که به زودی ایندکس سازی زنده را در Google و Bing برای پلاگین SEO WordPress خود پشتیبانی خواهد کرد.

ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا
ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا

۴٫ لینک از صفحات مهم

هنگامی که محتوای جدیدی را منتشر می کنید، باید اساسا از صفحات مهم پیوندهایی را به آن بدهید. صفحات مهم ممکن است صفحه اصلی شما باشد، یا صفحه منابع شما باشد. حتی می توانید از مطالب قبلی به مطلب جدید خود لینک ایجاد کنید. این یک گام اساسی است که باید انجام دهید. چرا که مطلب جدید شما بدون هیچ گونه لینک از صفحات یا مقالات دیگر به راحتی ایندکس نخواهد شد و رتبه خوبی نخواهد گرفت.

 

۵٫ محتواهای قدیمی خود را بروز رسانی کنید

گام مهمی که مردم اغلب فراموش می کنند این است که محتواهای قدیمی تر خود را به روز کنند. باید هر چند گاهی به مقالات قدیمی در سایت خود بازگردید و به آن ها از محتواهای جدیدتان لینک بدهید. کافیست کلمات کلیدی مقالات قدیمی را بیابید و آن ها را به همان کلمات در مقالات جدید خود لینک بدهید.

 

۶٫ به اشتراک گذاری

این نیز بسیار مهم است که وقتی محتوای جدیدی را ایجاد می کنید آن را علاوه بر سایت خود در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاری کنید. گوگل شبکه های اجتماعی را نیز جستجو می کند و وجود مطلب در این شبکه ها را به نوعی پیوند خارجی به سایتتان در نظر می گیرد.

ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا
ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا

۷٫ ترافیک را برای URL خود ایجاد کنید

باید سعی کنید وقتی که مطلب جدیدی را در سایت می گذارید برای آن ترافیک بگیرید. افزایش ترافیک سایت بسته به جذابیت و مفید بودن مقاله برای افراد دارد. از طرفی یکی از معیار های رتبه دهی از نظر گوگل میزان ترافیکی است که به واسطه یک مقاله برای سایت ایجاد می گردد.

 

۸٫ ایجاد میزان کلیک کاربران برای جستجو

در کنار تولید ترافیک به واسطه URL، شما در واقع می توانید کلیک نیز بگیرید. هر چه میزان کلیک کاربران بر روی یک مقاله زیادتر باشد، نشان می دهد که محبوبیت آن زیاد بوده است. بنابراین یکی از فاکتوهای مهم در ایندکس و رتبه بندی مطالب دریافت میزان کلیک جستجو توسط کاربران است. برای اینکه نرخ کلیک خود را بالا ببرید می توانید محتواهای جدید خود را در جاهای متعددی از جمله شبکه های اجتماعی فروم ها و انجمن ها منتشر کنید.

ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا
ده نکته اساسی در سئوبرای ایندکس و رتبه گیری سریع محتوا

۹٫ اجاد پرس و جو (پرسش و پاسخ) برای تازگی سایت

هنگامی که شما یک محتوای جدید ایجاد می کنید می توانید با ایجاد پرسش و پاسخ در میان کابران آن ها را به چالش بکشید. باید با توجه به محتوای خود یک پرسش مطرح کنی. کاربران با این روش هر یک می خواهند نظر خود را بگویند و تجربیاتشان را بیان کنند. بدین ترتیب وقتی بر سر مقاله ای اینچنین گفتگو و بحث می شود گوگل برای آن رتبه قابل توجهی در نظر می گیرد و آن محتوا را با سرعت بیشتری ایندکس می کند.

 

۱۰٫ ساختار URLها

در نهایت، آخرین نکته ای که بسیاری از سایت ها انجام می دهند و به آن توجه می کنند، ساختار URL ها است. گوگل الگوریتم های زیادی دارد که سعی می کند با آن ها به شما رتبه بدهد. ساختار URL باید به صورت اصولی و استاندارد باشد. گوگل به ساختار صحیح رتبه می دهد و ایندکس بدون هیچگونه مشکلی انجام می شود.

 

برای دریافت نسخه PDF این مقاله اینجا کلیک کنید

 

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

۴٫۹ (۹۷٫۱۴%) ۲۸ votes

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

طراحی وب سایت در اصفهان

طراحی وب سایت در اصفهان

در دنیای امروز استفاده از وب و وب سایت ها بسیار رونق پیدا کرده است اگر شما نیز در فکر داشتن وب سایتی قوی با سئو بالا هستید با ما همراه شوید تا شما را با سایتی معتبر در طراحی وب سایت در اصفهان آشنا کنیم. استفاده از وب سایت این امکان را به شما میدهد تا در عرصه جهانی فعالیت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =