اخبار و مقالات / دیجیتال مارکتینگ / تاثیر تولید محتوای حرفه ای در سئو

تاثیر تولید محتوای حرفه ای در سئو

روشهای تولید محتوای حرفه ای در بازاریابی اینترنتی اهمیت ویژه ای دارد چرا که با دانستن مهم‌ترین نکات سئو و رعایت کردن آن ها در محتوای خود می توانید کاربران را به سایت و یا پیج شبکه اجتماعی خود جذب کنید.

 

یک تولید محتوای حرفه ای باید چگونه باشد؟

برخی از نویسندگان، مقالات خود را به گونه ای تهیه می کنند که کاربران بارها و بارها آن را می خوانند و ممکن است هر بار نیاز به خواندن آن پیدا کنند. این گونه مقالات تاریخ انقضا ندارند و تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو و کیفیت سایت می گذارند. از طرفی تولید محتوای حرفه‌ای باید جذابیت لازم را برای خواننده داشته باشد.

عنوان مقاله: عنوان مقاله یکی از مهمترین فاکتورها در تولید محتوا می باشد، یک عنوان خوب دربرگیرنده کلمات کلیدی (ترند/ پربازدید) می باشد و جذابیت آن باید به گونه ای باشد که کنجکاوی کاربر را برانگیزد و او را ترغیب کند که مقاله را بخواند.

استفاده از تگ ها: استفاده از تگ های h2 و h3 برای عناوین داخلی مقاله و استفاده از یک تگ h1 برای عنوان اصلی مقاله.

توضیح و تگ تصاویر: قراردادن کلمه کلیدی در توضیح و تگ تصاویر موجود در مقاله نیز برای سئو موثر است.

استفاده از لینک ها: لینک دادن به مطالب دیگر سایت که مرتبط با مقاله فعلی هستند و نیز لینک دادن به سایت‌های معروف باعث اثر مطلوب در سئو است.

زمانبندی انتشار: همیشه سعی کنید که منتشر کردن و تولید محتوای خود را با برنامه‌ریزی، نظم و در بازه های زمانی معین انجام دهید. زمانبندی و نظم در انتشار یک نکته مثبت برای سئو محسوب می شود.

کلمه و یا کلمات کلیدی: استفاده از کلمات کلیدی بسیار مهم است. هر مقاله از یک کلمه کلیدی اصلی و چندین کلمه کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی و همچنین عبارات کلیدی تشکیل می شود. کلمه کلیدی اصلی در مقاله باید به ازای هر ۱۰۰ کلمه یکبار استفاده شود ولی از عبارات کلیدی می توانید چندین بار استفاده کنید. کلمه کلیدی را باید درعنوان های مقاله تگ توضیحات و تصاویر و برچسب ها استفاده نمایید. هر چه استفاده شما از کلمات و عبارات کلیدی ماهرانه تر باشد مقاله شما اعتبار بهتری را در موتورهای جستجو بدست می آورد.

کوتاه یا طولانی بودن محتوا: در بهینه‌سازی سایت و بدست اوردن رتبه بالا، بهتر است محتواهای طولانی ایجاد کنید زیرا محتواهای طولانی اعتبار بیشتری دارند و می‌توانند کاربران را جذب نمایند. تولید محتوای کمتر از ۳۰۰ کلمه از نظر گوگل پذیرفته نیست و باید سعی کنید که محتوای شما بیش از ۲۵۰۰ کلمه نیز نباشد چرا که احتمال خوانده شدنش به شدت کاهش می یابد.

محتوای کپی: مطالب یکسان و کپی و یا مطالبی که با بازنویسی تغییرات اندکی نسبت به متن اصلی دارند تأثیر منفی و نامطلوبی بر سئوی سایت می گذارند. موتورهای جستجوگر برای این گونه مقالات امتیاز منفی در نظر می‌گیرند. تولید محتوای حرفه ای ، بکر و دست‌اول ارزش زیادی برای سئو دارد.

محتوا در وردپرس و بررسی اصول سئو:
نویسندگان محتوا می توانند به کمک وردپرس که یک ابزار هوشمند می باشد، محتوای تولیدی خود را مطابق با استاندارهای ارائه‌شده گوگل تولید نمایند. وردپرس تنها سیستم مدیریت محتوایی می باشد که بسیار سئو محور بوده و با داشتن پلاگین قدرتمند Yoast به کمک کاربران آمده است. هنگامی که میخواهید مقاله ای را با وردپرس منتشر نمایید کایه فاکتورهایی که یک مقاله خوب باید داشته باشد را توسط آن می توانید بیابید. کافیست به دستورالعمل های موجود در Yoast توجه کنید و آن ها را رعایت نمایید.

تاثیر تولید محتوای حرفه ای در سئو
تاثیر تولید محتوای حرفه ای در سئو

روش های تولید محتوای حرفه ای:

• استفاده نکردن از محتواهای کپی
• ذکر منبع در صورت استفاده از محتواهای سایت‌های دیگران
• تغییر محتوای دیگران به نوع دیگری از محتوا و به طور کلی بازنویسی اساسی
• تولید محتوا برای هر اتفاقی که در ارتباط با کسب‌وکار شما رخ می دهد
• تبدیل سؤالات کاربران به یک محتوای ارزشمند و تمام و کمال
• استفاده از بخش پشتیبانی و فروش سایت برای تولید محتوا
• مطالعه کتاب‌های مربوط به حوزه خود و تایپ مطالب آن ها در سایت
• قرار دادن رایگان محتواهای پولی خود در اختیار کاربران
• نقد و بررسی مقالات سایت‌های رقبا
• خواندن مقالات و برداشت نکات مهم و کاربردی و تغییر آن با توجه به درک و ادبیات خود

 

تاثیر تولید محتوای حرفه ای در سئو
تاثیر تولید محتوای حرفه ای در سئو

انواع تولید محتوای حرفه ای متناسب با سئو:

محتواهای آموزشی: کلیپ ها و یا بررسی موضوعات علمی و عملی.

محتواهای متنی: بیش از ۷۰% محتوای اینترنتی در جهان به‌صورت متنی هستند. بهترین مقالات بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ کلمه می باشند.

پادکست‌ها: پادکست‌ها امروزه اهمیت زیادی ادارند. چرا که اکثر مردم خیلی راحت می‌توانند با تکنولوژی‌هایی که در اطراف آن ها وجود دارد، به گوش کردن محتواهای صوتی بپردازند. بهتر است که مدت‌زمان پادکست‌ها بین ۵ دقیقه تا ۱۰ دقیقه باشد. کوتاه‌تر و کامل‌تر توضیح دهید. پادکست‌ها را در بین متون خود در ۳۰۰ کلمه اول قرار دهید.

ویدیوها: دیدن ویدئو همواره برای کاربران جذابیت بیشتری نسبت به خواندن متن های طولانی دارد.

اینفوگرافیک ها: یک سبک جالب برای ترغیب کاربر به دنبال کردن سایت یا پیج شبکه اجتماعی می باشد.

کتاب‌ها و Ebook ها: گذاشتن کتاب های الکترونیکی در سایت برای دانلود کاربران را به سایت جذب می کند.

اسلایدشوها و بنرها: استفاده از تصاویر مرتبط و تصاویری که حتی با دیدن آن کاربر کل مطلب را بگیرد و نیازی به خواندن کل متن نداشته باشد

مصاحبه ها با افراد معروف: بسیاری از مردم به خواندن مصاحبه ی افراد معروف علاقه دارند.

پرسش و پاسخ ها و نظرسنجی‌ها: ایجاد نظر سنجی باعث ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر با مخاطبان می شود.

سمینارهای ضبط‌ شده و وبینارها: یک کار جالب در بازاریابی اینترنتی قرار دادن سمینارهای ضبط شده و وبینارها در سایت یا شبکه های اجتماعی است. چرا که علاقه مندان می توانند آن ها را دنبال کنند و بازدید شما نیز بالاتر می رود.

 

سفارش تولید محتوا

بسیاری از صاحبان کسب و کارها تخصص ویژه در تولید محتوا برای سایت و پیج شبکه اجتماعی خود ندارند. با سفارش تولید محتوا به شرکت های ارائه دهنده این خدمات می توانید به محتواهای بهینه و مناسب در رابطه با کسب و کار خود دست یابید.

 

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی
تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی این روزها به قدری محبوبیت دارند که کمتر کسی را می بینید که در این شبکه ها فعالیت نداشته باشد. تنوع شبکه های اجتماعی و جذابیت ویژه ای که دارند آن ها را به بهترین مکان ها برای ارائه محتواهای متنی، صوتی، تصویری و ویدئویی تبدیل کرده است. البته محتواهای شبکه های اجتماعی معمولا کوتاه تر، جذاب تر و پرزرق وبرق تر ایجاد می شوند و حتی گاها نوع گفتار عامیانه است.

 

تولید محتوا در سایت

تولید محتوا در سایت را در بالا به تفضیل بیان کردیم. محتواهای سایت اگر به خوبی و طبق اصول تهیه شوند بسیار می توانند در سئو و کسب رتبه بالا در نتایج گوگل موثر باشد. جایگاه بالا در نتایج جستجو مساوی با اعتبار بیشتر، مانداگاری در ذهن مخاطبان، برندینگ و سرشناس شدن شما.

 

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید و تا رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره کنید.

۵ (۱۰۰%) ۳ votes

درباره ی دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو، با بیش از 14 سال سابقه همراه شماست تا رونق بخش کسب و کار شما باشد.

همچنین ببینید

فاکتورهای رتبه دهی موتورهای جستجو به سایت ها

فاکتورهای رتبه دهی موتورهای جستجو به سایت ها

فهرست مطالب1 ۱۳ عامل مهم در رتبه بندی موتور جستجوی گوگل2 ۱- کیفیت محتوا3 ۲- …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =