قیمت طراحی سایت و عوامل موثر برآن

قیمت طراحی سایت

در سال های اخیر با بروز همه گیری کرونا در تمام جهان و تعطیلی برخی مشاغل قدیمی، اکثر صاحبان کسب‌ وکارها فهمیده اند اهمیت فعالیت در بستر آنلاین شده‌اند و بسیاری در جستجوی داشتن وب ‌سایتی برای فعالیت کاری‌ شان هستند. با بیشتر شدن سفارش‌های طراحی سایت  تصمیم گرفتیم تا در این باره صحبت کنیم و نحوه محاسبه قیمت طراحی سایت و عوامل تأثیرگذار بر مشخص بودن قیمت آن را آماده کنیم.

باید بدانیم که داشتن یک وب‌ سایت چقدر هزینه نیاز دارد؟ این هزینه‌ها چگونه محاسبه میشوند و نیاز به تداوم دارند یا یک بار نیاز به پرداخت دارند.

روش حساب کردن قیمت طراحی سایت

همانند هر چیزی افتتاح سایت الزام صرف هزینه‌هایی است که معمول ‌ترین آن‌ها تهیه‌ هاست و دامنه و هزینه طراحی و سایر خدمات وابسته هست. در ادامه به توصیف بیشتر کامل هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

 • دامنه یا آدرس سایت
 • هاست (محل ذخیره‌ سازی سایت )
 • سیستم مدیریت محتوا یا  CMS
 • هزینه طراحی ظاهری سایت
 • تهیه پلاگین‌های ویژه سایت‌ های وردپرس
 • هزینه تولید محتوا
 • هزینه پشتیبانی سایت
 • هزینه راه اندازی نسخه موبایلی وب سایت
 • زمان شما

دامنه یا آدرس سایت

پس ازاینکه نام سایتتان را انتخاب کردید، نیاز است تا دامنه مناسبی برای آن انتخاب کنید، دامنه در حقیقت پسوند انتهایی نام وب‌ سایت شماست و انواع مختلفی مانند  ir، com ،org ،net  و… دارد، شما به ‌عنوان مالک سایت می‌توانید دامنه مناسبی را طبق نیازتان تهیه کنید.

اما معمول ‌ترین دامنه‌ها بین کاربران ایرانی دامنه‌های ir و com  هستند. دامنه  ir، دامنه ملی هست و هزینه بسیار کمی داشته و برای داخل ایران استفاده می‌شود افرادی که نمی‌خواهند فعالیتی در خارج از کشور داشته باشند می‌توانند این دامنه را تهیه کنند. دامنه com دامنه بین‌المللی بوده و هزینه آن بالاتر است. 

شما می‌توانید این دامنه‌ ها را برای بازه‌های زمانی یک‌ ساله تا 5 ساله بخرید. چنانچه دامنه را برای یک سال خریداری کنید، سال بعد برای تمدید مالکیت‌ تان بر روی دامنه نیاز است مجدد هزینه آن را پرداخت کنید.

اطلاعات بیشتر: پسوندهای دامنه و انواع آن

هاست یا محل ذخیره سازی سایت

هاست درواقع قسمتی از یک سرور همواره روشن است که شما با خرید قسمتی از این سرور سایتتان را روی آن فعال می ‌کنید.

این نکته را باید ذکر کنیم که هاست در طراحی سایت بسیار مهم است، چرا که مانند این است که شما انباری برای دارایی‌ تان انتخاب می‌کنید و اگر این انباری ویژگی‌ها و شرایط لازم را نداشته باشد امکان دارد دارایی شما از بین برود.

اطلاعات بیشتر: هاست چیست؟انواع هاست

 

سیستم مدیریت محتوا یا CMS

سیستم مدیریت محتوا یعنی سیستمی که بتوان با آن محتوای سایت را مدیریت کنیم. این سیستم دو نوع منبع باز یا  SAAS  تفکیک می‌شود.

سیستم مدیریت محتوا چند نوع است؟

وردپرس ، جوملا، دروپال، PHP nuke، مجنتو و …. در اینجا ما با وردپرس کار داریم و بعضی مزایای طراحی سایت با وردپرس را بیان می کنیم. وردپرس جزو سیستم مدیریت محتوای منبع باز بوده و استفاده از آن هم رایگان است هم هزینه دارد. در ادامه متوجه این جمله خواهید شد. در حال حاضر 40 درصد سایت‌ها با وردپرس پیاده شده اند. این سیستم ویژگی های مختلفی دارد که شامل:

 • سرعت نصب زیاد
 • راه‌ اندازی آسان
 • سادگی محیط کار با وردپرس
 • تعریف کاربران متعدد برای سایت
 • حجم کم
 • رایگان
 • قابلیت استفاده از افزونه‌ها برای آسانی کار
 • سازگاری و بهینه بودن برای موتور جستجوگرها
 • محیط ویرایشگر بلاک محور
 • قابلیت پشتیبانی از چندین رسانه مثل عکس و فیلم و صدا
 • به دلیل استفاده از افزونه ‌های سئو، نوشتن محتوا را برای شما راحت می‌کند.
 • اختیار بیشتری روی طراحی و محتوا دارید با هزینه طراحی سایت امکان پذیر است.

این سیستم برای همه نوع وب ‌سایت قابل‌استفاده است. هرچند در سایت‌های فروشگاهی بزرگ به دلیل استفاده از افزونه‌های زیاد حجم سایت سنگین می‌شود و سایت سرعتش کم میبشود و بازدید از آن کاسته میشود.

دلیل اینکه گفتیم هم پولی است هم رایگان این است که خود وردپرس رایگان است، ولی اگر بخواهید از افزونه‌های خاصی مانند جوابگوی آنلاین درگاه پرداخت آنلاین و دیگر موارد استفاده کنید، نیازمند پرداخت هزینه برای اجرای آن‌ها روی وب‌سایتتان خواهید بود.

طراحی سایت با وردپرس یا طراحی سایت اختصاصی

وقتی می‌خواهیم سایتی برای خودمان داشته باشیم، این سوال مطرح می‌شود که کدام CMS بهتر و مقرون‌ به ‌صرفه تر است، سایت وردپرسی یا برنامه‌نویسی اختصاصی. تمامی سیستم‌های مدیریت محتوا چه وردپرسی و چه اختصاصی بر اساس زبان برنامه‌نویسی php نوشته‌شده‌اند.

پس اگر می‌خواهید هزینه طراحی سایت را کم کنید و در آینده نیز هزینه مجددی برای اضافه کردن ویژگی خاص نداشته باشید سایت وردپرسی بهتر است.

هزینه طراحی سایت با وردپرس

در طراحی سایت موارد مختلفی لحاظ می‌شود که از برنامه‌نویسی تا طراحی قالب اختصاصی متفاوت است. برخی از ضروری موارد در تعیین هزینه طراحی سایت عبارت‌اند از:

 • استفاده از cms های آماده مانند وردپرس
 • طراحی cms اختصاصی و سفارشی
 • طراحی قالب اختصاصی برای سایت
 • وجود امکانات متفاوت مثل فروشگاه، سیستم نوبت‌دهی، کلاس آنلاین، پاسخگویی آنلاین
 • طراحی افزونه ویژه برای آن سایت
 • امنیت طراحی
 • پشتیبانی سایت
 • طراحی سایت دو یا چندزبانه
 • شرکت طراح

طراحی قالب اختصاصی هزینه بالایی دارد و چنانچه از قالب‌های آماده که در سایت مختلف نمایش داده می‌شود، رضایت نداشتید و یا بنا به کاربرد سایتتان نیازمند این کار بودید می‌توانید این کار را انجام دهید.

ظاهر سایت شامل رنگ‌ها، اشکال، تصاویر، فونت و …. است و آسانی استفاده از سایت که تجربه کاربری نامیده می‌شود، همگی بر انتخاب قالب و طراحی آن سهیم هستند. ظاهر و جذابیت سایت در بیشتر شدن اعتبار سایت اهمیت دارد و هرچقدر این طراحی عالی باشد، افزایش هزینه طراحی سایت را در پی دارد.

داشتن یک وب سایت حرفه ای با اینکه در ابتدا هزینه بالایی برای طراحی و راه اندازی لازم دارد، اما به طور قاطع در مدت طولانی درآمد آن از هزینه ای که انجام داده اید بسیار افزایش خواهد داشت و وب سایت معمولی و غیرحرفه ای به برند و اعتبار شما صدمه میزند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه وب سایت میتوانید از صفحه قیمت طراحی سایت در اصفهان دیدن کنید.

پلاگین های وردپرس و کم کردن هزینه طراحی سایت

اگر سایت خود را با وردپرس طراحی کرده باشید، در قسمت پیشخوان وردپرس سایتتان بخشی به نام افزونه‌ها را میبینید. افزونه‌ها بخش مهمی از سایت وردپرسی شما هستند زیرا قابلیت‌های خاصی را افزوده و آن را حرفه‌ای‌تر می‌کنند.

برخی از افزونه‌ها هزینه سالانه دریافت می‌کنند ، درحالی‌که برخی دیگر یک ‌بار هزینه دریافت می‌کنند. با بیش از پنجاه هزار افزونه ، ده‌ها گزینه در اختیار شرکت خود دارید. چندین نوع افزونه وجود دارد که می‌توانید برای سایت خود استفاده کنید ، مانند ضد هرزنامه ، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و افزونه‌های نگهداری سایت.

با توجه به تعداد افزونه‌هایی که استفاده می‌کنید ، هزینه متفاوت خواهد بود.

هزینه تولید محتوا

بعد از اتمام فرایند طراحی و راه ‌اندازی سایت احتیاج داریم تا طبق نوع وب‌ سایتی که انتخاب کرده‌ایم برای آن محتوا وارد کنیم. این محتوا می‌تواند از نوع متنی، صوتی، فیلم، تصویری و .. باشد که قطعا هرکدام هزینه‌های خاص خود را دارند.

هزینه راه اندازی نسخه موبایلی وبسایت

در سال‌های جدید با ورود گوشی‌های هوشمند و آسانی استفاده آن در مقایسه با سیستم‌های کامپیوتری، بیشتر مالکان سایت نیز به دنبال این هستند که اضافه بر طراحی سایت برای این سیستم‌ها، قابلیت‌های سایت در موبایل‌ها نیز درست نمایش داده شود که سایت‌های واکنش گرا یا ریسپانسیو نامیده می‌شوند.

این موضوع به اندازه ای مهم است که گوگل نیز در بررسی سئوی سایت نبود این ویژگی را جزو مشکلات جدی عنوان می‌کند.

داشتن سایتی واکنش گرا باعث اضافه نمودن محبوبیت آن در بین مخاطبان می‌شود و وجود وب‌سایت موبایل فرندلی تاثیر زیادی بر سئوی سایت دارد. اگر می‌خواهید از رقیبان خود پیشی بگیرید حتما این مورد را در برنامه خود لحاظ کنید و هر چه سریع‌تر نسبت به انجام آن اقدام کنید. درسته که هزینه طراحی سایت واکنش گرا بالاتر است ولی امروز جزو مهم ‌ترین موارد در طراحی سایت است.

هزینه پشتیبانی سایت

بدلیل اینکه وب‌سایتتان در اینترنت فعال بماند و به زنده بودنش ادامه دهد، باید به‌طور مرتب آن را بررسی کنید و مراقبت‌های لازم را از آن انجام دهید. پشتیبانی سایت نیازمند برخی از گزینه‌های ضروری است که در ادامه برخی از آن‌ها را به‌صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

 1. بررسی روزانه ، هفتگی و ماهانه وضعیت سایت در موتورهای جستجوگر
 2. به روز رسانی منظم کدنویسی و قالب‌ها
 3. بررسی وجود خطا در سایت
 4. کانفیگ منظم سرعت و امنیت سایت
 5. بررسی نقش پیشرفت سایت در گوگل و ترافیک ورودی آن
 6. مشخص نمودن مسیر حرکت برای تمامی اعضای سایت جهت رسیدن به هدفی که داریم.

 

زمان طراحی سایت

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید زمان شما است. وقت شما برای شما چقدر اهمیت دارد؟ این چیزی است که همیشه هنگام راه‌اندازی سایت موردبحث قرار نمی‌گیرد، اما می‌تواند یکی از مهم‌ترین آن‌ها باشد. چون راه‌اندازی وب‌سایت و رساندن آن به نتایج صفحه اول گوگل مستلزم صبوری و صرف زمان است. باید ببینید ازنظر زمانی انجام چنین کاری برای شما مناسب است یا نه.

اهمیت صرف هزینه برای یک سایت

تمامی مطالبی که در این مقاله گفته شد دارای اهمیت بوده و حتما باید هنگام طراحی سایت لحاظ شوند. نمی‌توان رقم مشخصی برای این کار عنوان کرد، زیرا طبق برنامه و هدف شما از طراحی سایت و نوع وب‌سایتی که انتخاب می‌کنید، هزینه طراحی سایت نیز متفاوت خواهد بود. اما می‌توانید با در نظر گرفتن عوامل اساسی مانند نام دامنه، نوع ‌هاست هزینه پایه طراحی سایت را حدس زده اند.

اهمیت صرف هزینه برای یک سایت

تمامی مطالبی که در این مقاله گفته شد دارای اهمیت بوده و حتما باید هنگام طراحی سایت لحاظ شوند. نمی‌توان رقم مشخصی برای این کار عنوان کرد، زیرا طبق برنامه و هدف شما از طراحی سایت و نوع وب‌سایتی که انتخاب می‌کنید، هزینه طراحی سایت نیز متفاوت خواهد بود. اما می‌توانید با در نظر گرفتن عوامل اساسی مانند نام دامنه، نوع ‌هاست هزینه پایه طراحی سایت را حدس زده اند.

تماس با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ یلدا

دیجیتال مارکتینگ یلدا همراه همیشگی شماست تا کسب و کار خود را رونق دهید. برای رسیدن به رویاهایتان آسوده خاطر گام بردارید رسالت ما افزایش سود و ارتقای اعتبار شما است. بنابراین قبل از هر اقدامی ابتدا با کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

 میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از امکانات این مجموعه از صفحه طراحی سایت در اصفهان دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *