بروزرسانی الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۲۳

به روزرسانی الگوریتم گوگل در سال 2023

سال 2023 برای بروزرسانی الگوریتم های گوگل سال پراز چالشی بود. چرا که موتور سرچ  گوگل به انجام تغییرات مختلفی دست زد. بروزرسانی الگوریتم های گوگل در سال 2023 برای سایت هایی که آمادگی روبه رو شدن با این تغییرات را نداشتند طوفانی به پا کرد و تحت تأثیر قرار گرفتند. در این مقاله قصد داریم نگاهی داشته باشیم به بروزرسانی الگوریتم های گوگل در سال 2023 و تغییراتی که گوگل بر آن ها انجام داده است. اگر در پی  بهبود کیفیت سئو سایت خود هستید پس با ما در این مقاله همراه باشید.

بروزرسانی الگوریتم Product Reviews در فوریه 2023

بروزرسانی الگوریتم Product Reviews گوگل در 21 فوریه 2023 ارائه شد و در 18 مارس 2023 به اتمام رسید. این آیدیت جدید برای این زبان‌ های بین المللی انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، ویتنامی، اندونزیایی، روسی، هلندی، پرتغالی و  لهستانی انجام می‌ شود.

این بروزرسانی بر نتیجه گیری های محصول تأثیر گذاشت و بیزینس ها را تشویق کرد تا محتوای باکیفیت با داده های مفید برای کاربران ایجاد کنند. در حقیقت طبق این الگوریتم سایت های تجارت الکترونیک باید با اطلاعات ساختاری مناسب محصول و نشانه گذاری طرحواره بهینه شوند.

آپدیت الگوی BroadCore در مارس 2023

آپدیت Broad Core در 15 مارس 2023 انتشار یافت و یک بروزرسانی الگوریتم مهم بود. که بر تمام انواع محتوا در همه ناحیه ها و زبان‌ ها اثر گذاشت. به گفته گوگل، این تغییرات به هدف بهبود نحوه ارزیابی کلی محتوا از طریق سیستم‌ های آن‌ ها انجام شده است. این به این معنیست که صفحاتی که قبلاً ارزش کمتری داشتند، حالا امکان دارد رتبه بهتری در نتایج جستجو بدست بیاورند. باید بگوییم که این بروزرسانی هیچ صفحه یا سایت خاصی را نتیجه قرار نمی دهد.

آپدیت الگوریتم Review در آوریل 2023

بروزرسانی الگوریتم Review در دوازده  آوریل 2023 ارائه شد و یک اپدیت الگوریتمی اساسی در مورد تحلیل ها درباره محصولات، خدمات، مقصدها، بازی‌ ها، فیلم‌ ها و سایر موضوعات تشابه داشت. این بروزرسانی نه تنها برای متخصصان سئو بااهمیت است، بلکه برای شغل هایی که به شدت به نظرات مشتریان متعهد هستند نیز اهمیت دارد. به عبارتی این بروزرسانی برای بهبود تجربه کاربر و دسته بندی جستجو طراحی شده است. و به کاربران دسترسی می دهد به آسانی داده های  مرتبط را از بررسی های محصول و خدمات بیابند.

آپدیت الگوریتم Broad Core در آگوست 2023

در 22 آگوست 2023، گوگل یک آپدیت  برای الگوریتم Broad Core را ارائه کرد. ودر هفت  سپتامبر 2023 نیز کامل شد. تغییرات مربوط به بهبود طریقه ارزیابی کلی محتوا از طریق گوگل است. این تغییرات امکان دارد باعث شود بعضی از صفحاتی که قبلاً پاداش کمتری بدست اورده اند در نتایج جستجو بهتر عمل کنند، یا می‌ تواند اثر برعکس داشته باشد. آپدیتی که تقریبا مانند بروزرسانی ماه مارس است.

بروزرسانی الگوریتم Helpful Content در سپتامبر

در 14 سپتامبر 2023، گوگل بروزرسانی الگوریتم Helpful Content را ارائه کرد. این بروزرسانی بر افزایش شناسایی محتوای مفید متمرکز بود. آخرین به روز رسانی محتوای مفید در دسامبر سال 2022 بود. عرضه این بروزرسانی محتوای مفید در 28 سپتامبر 2023 کامل شد.

آپدیت الگوریتم Spam در اکتبر 2023

در چهار اکتبر 2023، گوگل بروزرسانی الگوریتم Spam خود را نشاد داد. که هدف آن بهبود سیستم تشخیص نامه های بیهوده و افزایش پوشش آن در همه ی زبان‌ ها از جمله ترکی، ویتنامی، اندونزیایی، هندی، چینی و … است. توقع می‌ رود که کامل کردن این بروزرسانی الگوریتم Spam تقریباً ۲ تا ۳ هفته طول بکشد.

بروز رسانی الگوریتم Broad Core درا کتبر 2023

این بروزرسانی جدیدآ  از طریق گوگل عرضه شده است. در روز پنج اکتبر 2023، حدودآ یک هفته قبل بود که این آپدیت ها منتشر شد. انتظار می رود این بروزرسانی اساسی تقریباً 2 هفته طول بکشد تا به طور کلی ارائه شود. مانند سایر بروزرسانی های الگوریتم  Broad Core، این آپدیت نیز برای افزایش سیستمی طراحی شده اند که محتوا را به طور کلی ارزیابی می کند.

نتیجه گوگل از آپدیت مرکز الگوریتم در سال 2023

هدف گوگل از این آپدیت بهبود کیفیت محتوا و نتایج مورد انتظار کاربر از جست جو است، تا محتوایی با کیفیت و منحصر به فرد به کاربر نشان داده شود و به این ترتیب بازدید های سالیانه وب سایت ها افزایش یابد.

اما تاثیر منفی این آپدیت روی یک وب سایت صرفا به منظور این نیست که این وب سایت کار اشتباهی انجام داده است و یا اینکه محتوای خوبی تولید نکرده است بلکه می تواند به این معنا باشد که آنچه قبلا عبارت مرتبط با جست و جوی کاربر محسوب می شد، هم اکنون دیگر محتوای مورد نظر مخاطب نیست.

همچنین هدف گوگل از آپدیت الگوریتم های خود پشتیبانی از کسب و کارهای جدید و کوچک است.

اگر سئو سایت تحت تاثیر این بروز رسانی قرار گرفت، چه بکنیم؟

پیشنهاد ما این است که قبل از هر گونه اقدامی، در مرحله اول محتوای تولید شده خود را مورد تحلیل قرار دهید و منتظر آپدیت ماه آینده باشید.

آنگونه که در این مقاله گفته شد به نسخه بروز شده ماه بعد، مرحله دوم آپدیتی است که در حال حاضر ارائه شده است و این احتمال هم وجود دارد که با نمایش آپدیت جدید، تغییراتی که در این آپدیت صورت گرفته است در آپدیت بعدی انعکاس داده میشود.

تا نمایش آپدیت بعدی در تولید محتوای خود دقت کافی داشته باشید و تلاش کنید تولید محتوا داشته باشید که ارتباط با نیاز کاربر باشد و حتما نیاز و رضایت کاربر را در اولویت اول کار خود قرار دهید.

این الگوها برروی کدام وب سایت ها تاثیر گذار است؟

با بررسی آمار و ارقام می توانیم به این نتیجه برسیم که، این آپدیت بر روی همه سایت ها اثرمیگذارد و اما کمترین تاثیر را بر روی وب سایت هایی که در زمینه پول و سرمایه فعالیت داشته اند گذاشته است.

نتیجه گوگل از آپدیت مرکز الگوریتم در سال 2023

چرا الگوی هسته مرکزی گوگل به روز میشود؟

گوگل در این باره جواب می دهد: هر روزه میلیاردها کلمات کلیدی با زبان های مختلف دریافت می کند، الگوریتم های گوگل باید هر مدتی یکبار برای نگه داری فضای رقابت و نیز خدمات رسانی بهتر برای کاربران به روز شود. ارئه خدمات با کیفیت نیاز به سیستم های مختلفی دارد و ما همواره در پی راه هایی هستیم که از روش آن بتوانیم کاربردی ترین نتایج ممکن را در اختیار کاربران قرار دهیم.
همچنین گوگل می گوید با پیدایش سایت های جدید و تغییر وب سایت ها، به آپدیت های مختلف می تواند، بسیاری از صاحبان کسب و کار و نویسندگان را پشتیبانی کند و در عین حال داده های بهتری را به کاربران ارائه دهند.
با دقت به گفته های گوگل، همیشه آپدیت ها انجام می گیرد. در حقیقت خود گوگل اعلام کرده است که ممکن است ده ها آپدیت از الگوریتم هسته گوگل برای افزایش فرآیند جستجو نمایش دهد. ما از جزئیات این آپدیت ها مطلع نیستیم اما گوگل گفته است اپدیت های اصلی الگوریتم هسته مرکزی را اعلام خواهد کرد.

چرا به آپدیت الگوهای هسته مرکزی گوگل اهمیت می دهیم؟

به روزرسانی هر موقعی که گوگل الگوریتم هسته مرکزی خود را آپدیت کند به این معنی است که وب سایت شما در نتایج جست و جو می تواند بهتر با بدتر عمل کند. اگر ما از زمان درست این الگوریتم ها اطلاع داشته باشیم می توانیم بفهمیم که تغییرات رتبه بندی سایتمان مربوط به آپدیت الگوریتم گوگل است یا مربوط به تغییراتی است که ما بر روی وب سایتمان انجام داده ایم .
حال که ما می دانیم گوگل به زودی قرار است الگوریتم هسته مرکزی خود را به روز کند بهتر است تغییرات تحلیلی و رتبه سایتمان را در نظر داشته باشیم.
از طرفی دیگر الگوهای گوگل بسیار دقیق و حساس می باشند و اگر تصمیم دارید که در صفحه نتایج موتور جست و جوی گوگل رتبه خوبی به دست آورید, باید الگوریتم های گوگل برای شما دارای اهمیت باشند و اصولی را که گوگل اعلام کرده است را رعایت کنید و از انجام بعضی از کارها مانند سئو کلاه سیاه جلوگیری کنید.

همانطور که می دانید اگر اصولی را که گوگل گفته است را رعایت نکنید، سایت شما توسط گوگل جریمه می شود و به همین ترتیب روز به روز ترافیک ورودی سایت شما کم می شود. و در نتیجه سایت شما غیرفعال می شود.

برای مشاوره با کارشناسان ما دیجیتال مارکتینگ یلدا در زمینه سئو در اصفهان و یا طراحی سایت در اصفهان میتوانید تماس حاصل کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *